ÇELİK DEPO

celik_depo_1

Çelik Depo

Çelik Depo Yapımı

Geniş kullanım alanları ihtiyacı duyulan çelik depo için en önemli alternatif çelik yapılı çelik depolardır. 25 metreye kadar açıklık alanı ve 15 metre yüksekliğe ihtiyaç duyulan çelik depo , üstün üretim yöntemimizle ve yüksek kaliteli kullanılan malzemelerimizle , tüm depo iftiyaçlarını rahatlıkla karşılayabiliriz. Çelik depo çatısını sandviç panel veya taş yünü dolgulu çatı olarak yapabiliriz.

 

Çelik Yapıların Betonarmeye Göre Üstünlükleri

  • İlk çelik profilli gökdelen Amerika’da 1900 yıllarında inşa edilmiştir. Ülkemizde ise gökdelenlerden sonra avantajları görüldüğünden müstakil evlerde de çelik yapılar tercih edilmektedir.

  • Betonarme yapılara göre çelik yapılar çok daha hafif ve esnektir. Bu esneklik vidalama sistemi ve çeliğin metal olmasından kaynaklanır. Türkiye gibi deprem riski yüksek ülkelerde bu özellik mutlaka aranmalıdır.

  • Çelik yapılar belli standartlarda üretilir. Bu bakımdan hata payı neredeyse yoktur. Hazır halde inşa alanına gelir ve projeye göre çelik yapılar kısa sürede oluşturulur. Maliyet de bu anlamda çok daha az olur. Firmamız inşa öncesi uzman mühendis ve kadrosu ile en uygun projeyi oluşturur.

  • Tüm statik hesapları bilgisayar destekli gelişmiş statik programları ile hesaplanır. Sonrasında uygun ölçülerde kalitesi yüksek çelik profiller fabrikamızda üretilir. Üretilen parçaların nakliyesi de oldukça kolaydır. Bu bakımdan her yere çelik yapılar inşa edilebilir. Profiller kısa sürede ve kurallara uygun bir şekilde birleştirilerek binanın ana iskeleti oluşturulur. Evin bilgisayarda ki görünümü bire bir elde edilir.

  • Çelik yapılarda malzeme kalitesinin denetimi de betonarmelere göre çok daha fazladır ve betonarme yapılarda tam olarak sağlanamayan homojen oluşum çelik yapılar için sorun değildir. Firmamız ürettiği çelik profil ve inşa ettiği kullanışlı, konforlu ve estetik çelik yapıları ile en iyi ve güvenilir hizmeti sunmaya devam etmektedir.